Kruševac 2024

20240225 173038

V nedeljo, 25. 2. 2024 je v Kruševcu v Srbiji potekal World cup Serbia open 2024-Memorial Oliver Tomić. Tekmovanja na katerem je bilo preko 1000 tekmovalcev iz dvanajstih držav so se udeležile članice Shotokan karate kluba Postojna in zastopale JKA Slovenije: Ivana Savković, Lejla Lišinović, Nija Abram in Sara Lišinović. Dekleta so pod vodstvom glavnega trenerja Hadisa Lišinovića domov so prinesle 7 zlatih medalj, eno srebrno in eno bronasto.

Nija Abram je v kategoriji mladinke 18-20 let ippon shobu zasedla 1. mesto. Zmagovalka je postala tudi v kategoriji mladinke 18-20 let sanbon shobu -60kg. Tretjo zlato medaljo si je priborila v kategoriji članice +21 let ippon shobu, kjer je v finalu premagala klubsko prijateljico Saro Lišinović, slednja je tako zasedla 2. mesto v kategoriji članice +21 let, sanbon shobu -60kg pa 1. Mesto.

Ivana Savković je v kategoriji deklice 12-13 let ippon shobu osvojila 3. mesto. Med deklicami 12-13 let sanbon shobu +47kg pa ostala brez poraza in tako osvojila zlato odličje.

Lejla Lišinović je dokazala da je karateistka zlatega kova in pometla z vso konkurenco v obeh kategorijah. Prvo mesto je osvojila med deklicami 14-15 let ippon shobu in med deklicami 14-15 let sanbon shobu -52kg.
S svojimi odličnimi borbami je navdušila tudi sodnike ki so ji kasneje podelili pokal za najbolj kakovostno tekmovalko na tatamiju številka 7.

Zadnja posodobitev Torek, 27 Februar 2024 09:31